Consultant Vanzari - Tehnic

Candidatul ideal

Candidatul ideal este o persoana serioasa, dinamica, rezistenta la stres si careia ii place sa lucreze cu oamenii.

Cerinte

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Sa lucreze sau sa fi lucrat in domeniul firmelor producatoare sau care comercializeaza tamplarie de aluminiu, pereti cortina, in firme de constructii sau firme de arhitectura;
- Sa fie absolventi de studii superioare;
- Sa aiba cunostinte de limba engleza;
- Sa aiba disponibiltate pentru munca de teren si pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilitatile Consultantului de Vanzari - Tehnic sunt urmatoarele:
- Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Transmite in timp util informatiile catre Directorul de vanzari;
- Intocmeste raportul de activitate saptamanala;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii companiei.

Oferta se adreseaza persoanelor din zona Transilvania si Moldova.